دانشگاه پچ

اطلاعات کلی دانشگاه پچ مجارستان

ساختمان شماره یک دانشکده پزشکی پچ

دانشگاه Pécs (UP ؛ PTE ؛ مجارستانی: Pécsi Tudományegyetem) یک موسسه آموزش عالی دولتی در مجارستان است که اولین دانشگاه تاسیس شده در اتحادیه اروپا نیز محسوب می شود.آعاز فعالیت این دانشگاه دولتی معتبر در سال 1367 میلادی می باشد که تاریخ فاندیشن دانشگاه به حساب می آید ،

این دانشگاه ریشه در دانشگاه قرون وسطایی دارد که در سال 1367 توسط پادشاه لوئی اول بزرگ در Pécs تاسیس شد. این دانشگاه دولتی که قطب علمی اروپای مرکزی به حساب می آید در حال حاضر بیش از 20،000 دانشجو در این دانشگاه (Pécs )تحصیل می کنند که تقریباً 4500 نفر از آنها دانشجویان بین المللی هستند که به زبان انگلیسی یا آلمانی تحصیل می کنند.

سطح اعتبار علمی این دانشگاه قدیمی به اندازه ای است که دانشجویان آلمانی توسط دولت آلمان برای تحصیل به زبان مادریشان به این دانشگاه می آیند که توسط دولت بورسیه می شوند.

بنا بر قانون اتحادیه اروپا دانشجویانی که از دانشگاه های واقع در پیمان شینگن مدرک تحصیلی دریافت می کنند بدون هیچ قید و شرطی می توانند در این کشور ها به طبابت بپردازند.

همچنین سطح این دانشگاه از نظر علمی توسط کشور های آمریکا و کانادا با درجه ممتاز رده بندی شده و دانشجویان می توانند در آزمون USMLE و…. شرکت کنند

دانشگاه پچ مجارستان

دانشگاه پچ مجارستان قدمت

تحقیقات و دستاورد ها دانشگاه پچ

مرکز تحقیقات Szentágothai از دانشگاه Pécs یک موسسه تحقیقاتی بسیار پیشرفته است که بر اساس معیار های سازمان بین المللی و مدیریت علمی بین المللی پزشکی و علوم تاسیس شده است. دفتر انتقال فناوری در اختیار محققان ، دانشجویان و شرکای تجاری بوده است و در پروژه های تحقیقاتی مشترک با دانشگاه های آکسفورد، کارولین اینستیتوت، هاروارد ،آریزونا پروژه های تحقیقات مشترک دارند

جالب توجه است اکنون ۴ سال پیاپی است که دانشگاه آریزونا و دانشگاه پچ به انتقال دانشجو و فناوری میپردازند(منبع دانشگاه آریزونا آمریکا)

دانشکده های دانشگاه پچ

? Facutly of Humanities and Social Sciences
?Faculty of Engineering and Information Technology
?Faculty of Health Sciences
?Faculty of Business and Economics
? Faculty of Cultural Sciences, Education and Regional Development
?Medical School
?Faculty of Sciences
?Faculty of Pharmacy
?Faculty of Music and Visual Arts
?Faculty of Law

دانشگاه پزشکی دانشگاه پچ

دانشگاه پچ مجارستان

دانشگاه پچ مجارستان دانشگاه ها

دانشکده پزشکی دانشگاه پچ یکی از تنها چهار دانشکده پزشکی در مجارستان است. دانشگاه Pécs اولین برنامه آموزش انگلیسی خود را در سال 1964 (اولین برنامه آموزش پزشکان در مجارستان و اروپای مرکزی) و برنامه آلمانی در سال 2004 تاسیس کرد. دانشکده پزشکی بیش از 500 پزشک ،

پژوهشگر شناخته شده و متخصص پزشکی را در استخدام هئیت علمی خود دارد تا اطمینان حاصل کند که بالاترین سطح آموزش را همه دانشجویان آن و بهترین خدمات درمانی را برای شهروندان Pécs فراهم می کند. این دانشگاه دارای بیش از 30 کلینیک و بیمارستان آموزشی (داخلی و خارجی) است که دانشجویان فرصت تمرین در آنها را دارند. دانشگاه علوم پزشکی پچ مختر به دریافت نشان اعتماد و اعتبار بخشی اتحادیه اروپا نیز می باشد.

دانشکده داروسازی دانشگاه پچ

داروسازان ، متخصصان دارو ، بسته به نیاز جوامعی که در آن کار می کنند ، فعالیت های مختلفی را انجام می دهند. آنها داروسازی را فرموله و کنترل می کنند ،

اقدامات و کاربردهای دارو را می دانند ، تأثیری که دارو بر بدن انسان می گذارد ، همچنین تأثیر متقابل عوامل مختلف ، مزایای بیولوژیکی آماده سازی های مختلف و از حالت های تجویز منطقی ، اقتصادی گرفته تا عوارض مواد مخدر در برنامه های مطالعه داروسازی در اتحادیه اروپا است که تماما در این بر اساس همین اصول تدریس و مهارت سازی می شود که – بر اساس دانش نظری به دست آمده – هم مهارت عملی دارند و هم دیدگاه های اخلاقی. در نتیجه ، آنها می توانند در سیستم های چند وجهی مراقبت های بهداشتی، تحقیقات دارویی و فناوری از جمله علوم ساخت و مهندسی شرکت کنند. و این نشان اعتبار اتحادیه اروپا را جهت کار و تحصیل در تمام دنیا به دست اورند‌.

دانشگاه پچ مجارستان

دانشگاه پچ مجارستان داروسازی

دانشگاه پچ دانشگاه برتر آموزش گروه پزشکان

سرمایه‌گذاری های مشترک اتحادیه اروپا تا جای پیشرفت که دانشجویان کشور های اسکاندیناوی مانند نروژ با بورسیه مستقیم کشور خود و پرداخت تمامی هزینه ها دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی را با پرداخت بالاترین هزینه ها در دانشگاه پچ بورسیه می کردند تا با کسب بروزترین دانش پزشکی به کشور خود بازگردند و در سیستم درمانی استخدام شوند جالب است بدانید هزینه های این دانشجویان توسط دولت های مثل نروژ شامل پرداخت کامل شهریه هزینه اقامت و غذا و تمامی پروژه های تحقیقاتی می شود.

طبق برنامه ریزی اتحادیه اروپا دانشگاه پچ مجارستان به عنوان یکی از قطب های علمی پزشکی اتحادیه اروپا انتخاب شد تا آنجایی که با سرمایه‌گذاری مشترک چندین کشور اتحادیه اروپا این دانشگاه قدیمی اتحادیه اروپا تبدیل به مرکز آموزش پزشکی داروسازی و دندانپزشکی برای کشور های بزرگ اتحادیه مانند آلمان, نروژ , سوئد اسپانیا و ایتالیا مبدل شد.

این اعتبار علمی تا جایی پیش رفت که آلمان بطور مجزا در دانشگاه پچ برنامه تربیت پزشکان آلمانی را بنا نهاد که هم اکنون قدمت این دوره آموزشی به 30 سال پی رسد.
دوره GERMAN PROGRAME ویژه دانشجویان آلمانی است که تحصیل خود را در پزشکی با بالاترین استاندارد اتحادیه اروپا تکمیل کرده و بلافاصله بعد ز اتمام در کشور خود استخدام می شوند.

در میان کالج های آموزشی برای ورود به دانشگاه تنها کالج دانشگاه پچ می باشد که هم ازنظر علمی و هم از نظر اعتباری مربوط به دانشگاه می باشد و این مهم باعث شد تا دانشجویان با پایه ای قوی تر وارد دوره سرنوشت ساز پزشکی شوند

دفتر خاورمیانه دانشگاه پچ

ویدیو:گفتگوی شهردار شیراز و شهردار پچ

جایزه برترین دانشگاه سال ۲۰۲۱ و جایزه شجاعت و دلاوری آموزش در اتحادیه اروپا به دانشگاه پچ مجارستان تعلق گرفت

مراسم تحویل ساختمان های جدید دانشگاه پچ

رتبه علمی پزشکی دانشگاه های مجارستان از دید آکادمی پزشکی مجارستان

رتبه اول دانشگاه پچ. دانشگاه پچ مجارستان
رتبه دوم دانشگاه سملوایز دانشگاه سملوایز
و رتبه سوم سگد دانشگاه سگد مجارستان
و رتبه چهارم دانشگاه دبرسن دانشگاه دبرسن

پروژه های جدید دانشگاه پچ

افتخار علمی دانشجویان دانشگاه پچ مجارستان

شب های شهر پچ مجارستان

درباره تحصیل در مجارستان

تحصیل در خارج

شهر های مجارستان

پذیرش رایگان

اجازه کار در حین تحصیل در مجارستان