دانشگاه سملوایز

تحصیل در مجارستان و دانشگاه سلموایز با ما هماه باشید

تحصیل در مجارستان و دانشگاه سملوایز

دانشگاه سملوایز

تحصیل در مجارستان و دانشگاه سملوایز

دانشگاه سملوایز مجارستان (دانشگاه سِمِلوِیس یا زملوایس) که به زبان انگلیسی University of Semmelweis و به زبان مجاری Semmelweis Egyetem این دانشگاه از نظر قدمت در رتبه دوم در کشور مجارستان بعد از دانشگاه پچ قرار دارد.

توجه: اگرچه دانشگاه پچ به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دنیا محسوب می شود گه تاریخ تاسیس آن برابر با ۱۳۶۷ میلادی می باشد که حدود ۶۵۵ سال قدمت دارد.

البته اعتبار مدارک هر ۴ دانشگاه مطابق با برنامه های عالی اتحادیه اروپا می باشد و هر ۴ دانشگاه مدرک ۱۲ ستاره اتحادیه اروپا را به فارغ التحصیلان ارائه می کنند و آنها امکان کار در اروپا بدون هیچ قید و شرطی را دارند.

تحصیل در مجارستان دانشگاه سملوایز قدمت

دانشگاه سملوایز مجارستان در سال 1769 یعنی حدود 250 سال پیش در شهر بوداپست تاسیس شد. این دانشگاه پس از جنگ جهانی دوم تبدیل به یک دانشگاه مستقل پزشکی شد و از همان تاریخ در رشته‌هایی از جمله پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، طب ورزشی، علوم بهداشت و مدیریت سلامت به فعالیت پرداخته است. دانشگاه سملوایز دارای بیش از سی سال تجربه در آموزش های بین المللی است.

مجارست

ارتادر مجارستان و دانشگاه سملوایز تاریخچه

نام دانشگاه سملوایز برگرفته از نام پزشک و محقق ” ایگناتس فیلیپ زملوایس” – : Ignác Fülöp Semmelweis ۱۸۱۸–۱۸۶۵ است. این محقق علت تب حاصل از عفونت در اثر عدم ضد عفونی کردن دستان پزشک که در کودکان پس از زایمان حاصل می‌شد را کشف نمود.

تحصیل در مجارستان و دانشگاه سملوایز

تحصیل در مجارستان و دانشگاه سملوایز درباره بوداپست

تحصیل در مجارستان و دانشگاه سملوایز جمع بندی

براساس آمارهای بدست آمده ۳۵ درصد پزشکان، ۵۰ درصد دندانپزشکان، ۳۵ درصد داروسازان و 27 درصد از متخصصان مراقبت های بهداشتی کشور مجارستان، فارغ التحصیلان دانشگاه سملوایز هستند. دانشگاه سملوایز مجارستان علاوه بر آموزش، ارائه دهنده خدمات بهداشتی در کشور مجارستان و به عنوان یکی از تامین کننده مراقبت های بهداشتی ملی قلمداد می شود.

اگر چه آموزش های عملی در کلینیک ها و بیمارستان های دانشگاه انجام می شود، در عین حال خدمات مراقبت از بیماران با کیفیت در دستور کار قرار دارد.

رتبه علمی پزشکی دانشگاه های مجارستان از دید آکادمی پزشکی مجارستان

رتبه اول دانشگاه پچ. دانشگاه پچ مجارستان
رتبه دوم دانشگاه سملوایز دانشگاه سملوایز
و رتبه سوم سگد دانشگاه سگد مجارستان
و رتبه چهارم دانشگاه دبرسن دانشگاه دبرسن

پروژه های جدید دانشگاه پچ

افتخار علمی دانشجویان دانشگاه پچ مجارستان

شب های شهر پچ مجارستان

درباره تحصیل در مجارستان

تحصیل در خارج

شهر های مجارستان

پذیرش رایگان

اجازه کار در حین تحصیل در مجارستان